Rzut do kosza

Zasady gry:

1. Drużyna składa się z 4 zawodników.
  2. Czas na rzucanie 3 minuty.
  3. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowej minuty. Max. 2 min. Koszt zakupu 1 minuty to 50,00 PLN.
  4. Rzuty wykonywane są z linii jeden po drugim.
  5. Zawodnik po wykonaniu rzutu karnego sam bierze piłkę
    i podaje ją innemu zawodnikowi w drużynie stojącemu na linii rzutów karnych, następnie staje na końcu kolejki.
  6. Konkurs prowadzony jest w dwóch etapach.
  7. W pierwszym etapie zaangażowane są wszystkie zespoły. Po pierwszej rundzie osiem drużyn, które osiągnęły najlepszy wynik, awansuje do kolejnego – finałowego etapu.
  8. Podczas drugiego etapu rzuty karne wykonywane są na nowo, ale drużynom zaliczany jest wynik, który był w pierwszej rundzie i dodawany jest do niego wynik osiągnięty w finale, zgodnie z łącznym wynikiem pierwszego etapu i etapu finałowego przyznawane są końcowe miejsca I-V.
  9. Miejsca drużyn, które nie awansowały do finałowego etapu zawodów, przydzielane są na podstawie wyników pierwszego etapu.

Uwaga: W przypadku drużyn, które zdobyły taką samą liczbę punktów, wykonywane są dodatkowe rzuty w celu ustalenia priorytetu: 4 członków drużyny wykonuje jeden rzut karny na raz. Jeśli po pierwszym powtórzeniu nadal są identyczne wyniki, wykonuje się dodatkowe rzuty w tej samej kolejności, aż do ustalenia zwycięzcy.

Miejsce: Hala lekkoatletyczna.

Godzina rozpoczęcia: wg. harmonogramu.

Sędzia: Ewelina Chrzanowska