Sztacheta 4x100m

Zasady gry:

1. Skład drużyny: Drużyna składa się z czterech zawodników. Kolejność, w jakiej biegną mężczyźni
    i kobiety, jest ustalana przez drużynę.
  2. Dystans: Każdy z zawodników pokonuje 100 metrów, co łącznie daje 400 metrów dla całej sztafety.
  3. Strefa zmian: Zmiana pałeczki musi nastąpić w specjalnie wyznaczonej strefie zmian, która ma długość 20 metrów. Zawodnik, który przekroczy strefę zmian przed przekazaniem pałeczki lub otrzymaniem pałeczki poza strefą, powoduje dyskwalifikację drużyny.
  4. Przekazanie pałeczki: Pałeczka musi być przekazana z rąk do rąk. Zawodnik, który kończy swój bieg, musi przekazać pałeczkę kolejnej osobie z drużyny. Wypadnięcie pałeczki lub jej nieprawidłowe przekazanie może skutkować dyskwalifikacją.
  5. Kolejność startu: Zawodnicy startują w kolejności ustalonej przez drużynę, jednak decyzja o kolejności może mieć znaczenie strategiczne, np. ze względu na mocniejsze strony zawodników w starcie lub kończeniu biegu. Rozpoczęcie biegu odbędzie się z tzn. startu wysokiego.
  6. Dyskwalifikacja: Zespół może zostać zdyskwalifikowany za błędy takie jak: falstart, przekroczenie strefy zmian, nieprawidłowe przekazanie pałeczki, bieg poza wyznaczonym torem lub przeszkadzanie innym zespołom.
  7. Zasady biegu na torach: Każda drużyna biegnie na swoim torze.

Miejsce: stadion lekkoatletyczny.

Godzina rozpoczęcia: wg. harmonogramu.

Sędzia: Andrzej Jaskólski